Γραμματέας: Νομοθεσία και Επαγγελματισμός

Nov 8, 2023

Το Τμήμα των Γραμματειακών Σπουδών του Cyprus College Λευκωσίας που δραστηριοποιείται στο κολέγιο τα τελευταία 36 χρόνια, δίνει τη δυνατότητα στις φοιτήτριες του προγράμματος να συμμετέχουν σε πληθώρα σεμιναρίων, διαλέξεων και Ημερίδων με θέματα που αφορούν το Γραμματειακό Επάγγελμα και τη Διοίκηση Γραφείου και που διοργανώνονται αποκλειστικά τις φοιτήτριες των Γραμματειακών Σπουδών.

Η διοργάνωση Ημερίδας σε συνεργασία με τον Διεθνή Σύνδεσμο Βοηθών Διεύθυνσης Κύπρου έγινε θεσμός και φέτος για 30η συνεχή χρονιά το θέμα της Ημερίδας ήταν: «Γραμματέας:  Νομοθεσία και Επαγγελματισμός».

Προσκεκλημένοι ομιλητές στην φετινή Ημερίδα ήταν η κ Μαρία Αριστείδου, Λειτουργός Εργασιακών Σχέσεων Α’, Τμήμα Εργασιακών Σχέσεων, Υπουργείο Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων,  η κ Ανδρούλα Ευριπίδου, Προσωπική Βοηθός Εκτελεστικού Προέδρου Ομίλου Λούης, Μέλος Διεθνούς Συνδέσμου Βοηθών Διεύθυνσης (ΙΜΑ Κύπρου), ο κ Αλέξανδρος ΣχίζαΥπεύθυνος Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων, Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου και η κ Μαρκέλλα Μπιτσιούνη, Επιστημονική Συνεργάτιδα, Επιτροπή Ισότητας των Φύλων στην Απασχόληση και στην Επαγγελματική Εκπαίδευση.

Η όλη εκδήλωση ήταν επιχορηγημένη από το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου, το Cyprus College και την εταιρεία M.S.JGroup.